9. DRAMAT W SZKOLE

Dziewiąta odsłona zainaugurowanego w 2010 roku projektu edukacyjno – artystycznego,
w ramach którego młodzież z pięciu wybranych gdyńskich liceów tworzy krótki spektakl inspirowany jednym z  dramatów zakwalifikowanych do finału Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.

Jury konkursu:
Jacek Kopciński
Małgorzata Sikorska-Miszczuk
Joanna Zielińska

Opieka artystyczna:
Szymon Sędrowski
Maciej Wizner
Grzegorz Wolf

Koordynatorka R@PORT EDUKACJA: Anna Zalewska-Uberman

___________________________________________________________

Uczestnicy projektu:

I Akademickie Liceum Ogólnokształcące im. Zasłużonych Ludzi Morza
(nauczycielka-liderka: Joanna Brańska-Tarasiuk)

Polskie rymowanki albo ceremonie Andrzeja Błażewicza

udział biorą:
Martyna Czarnecka
Weronika Dubowska
Jakub Glab
Natalia Heimowska
Daniela Jagiełło
Alessandro Kollar
Alicja Kutkowska
Weronika Muza
Zofia Olko
Maciej Śliwiński
Piotr Wilma

___________________________________________________________

III Liceum Ogólnokształcące  im. Marynarki Wojennej RP
(nauczycielka-liderka: Joanna Sadowska)

Siostry Rafała Wojasińskiego

udział biorą:
Hubert Anaczkowski
Aleksandra Baczewska
Zofia Katkowska
Zuzanna Kotwicka,
Mateusz Rytlewski
Aleksandra Wyrzykowska
Hubert Zapędowski

rekwizyty i kostiumy:
Martyna Ozdarska
Dominika Pyć
Maria Wołczyk

muzyka:
Szymon Szydłowski

światło:
Kamil Kobuszewski
Martyna Labuda
Szymon Pawletko

___________________________________________________________

IX Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
(nauczycielka-liderka: Dorota Twarowska)

Wojna Dziecko Matka Tomasza Mana

udział biorą:
Anna Arendt
Oliwia Bieniuk
Jakub Jabłoński
Zuzanna Kalka
Michał Kowalczyk,
Iga Kwintkiewicz
Rozalia Pijor
Paweł Pleszczyński
Julia Świech
Laura Truszczyńska
Malwina Wilkowska

___________________________________________________________

X Liceum Ogólnokształcące im. Gdyńskich Nauczycieli Bohaterów II Wojny Światowej
(nauczycielka-liderka: Hanna Kownacka )

Nasza Pani Agnieszki Charkot

udział biorą:
Dominika Browarczyk
Igor Gortatowski,
Mikołaj Jereczek
Karolina Klemenska
Dominika Pospieszyńska
Marta Ropela
Marta Stanzecka
Julia Taraszka
Krystian Wojewsk

ekipa techniczna:
Cezary Siepetowski
Arkadiusz Szamocki

___________________________________________________________

Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Gdyni
(nauczycielki-liderki: Agnieszka Bartnik, Aleksandra Finster)

Kilka obcych słów po polsku Michała Buszewicza

udział biorą:
Łukasz Buda
Julia Chochół
Patrycja Knoff
Sandra Jakóbczak
Daria Lemańczyk
Julia Tessmer
Mikołaj Tessmer
Natalia Stemplewska
Natalia Wierzbicka
Michał Zawadzki

__________________________________________________________

21 maja 2019, wtorek | godz. 10:00
Duża Scena, Teatr Miejski, ul. Bema 26, Gdynia

__________________________________________________________

Program artystyczny (w przerwie na obrady jury):
21 maja 2019, wtorek | godz. 12:30 – 13:10
Duża Scena, Teatr Miejski, ul. Bema 26, Gdynia
wstęp wolny

Stand-up studentów I roku PPSWA (Państwowe Policealne Studium Wokalno-Aktorskie im. Danuty Baduszkowej w Gdyni) pod opieką artystyczną Grzegorza Wolfa.

Występują: Patryk Bartoszewicz, Magdalena Kowalska, Kuba Kseniak, Natan Nogaj, Julia Pawlak, Piotr Sadkowski.

WAŻNE INFORMACJE:

Jury Festiwalu:

Małgorzata Bogajewska
Małgorzata Jarmułowicz
Małgorzata Sikorska – Miszczuk



Patronat honorowy:

Wojewoda Pomorski
Dariusz Drelich

Marszałek Województwa Pomorskiego
Mieczysław Struk

Prezydent Miasta Gdyni
Wojciech Szczurek



Rozmowy z autorami i reżyserami sztuk
pod koniec każdego dnia festiwalowego prowadzi Łukasz Drewniak



W tym roku po raz piąty na swój ulubiony spektakl głosuje TAKŻE PUBLICZNOŚĆ
więcej informacji



zwycięski projekt plakatu 14 R@Portu
autorka: Alina Rybacka